Premeňme spálňu za jeden deň

 

Stačí zopár hodín a niekoľko správnych zásahov a naša nudná spálňa sa premení na útulnú miestnosť nášho domova do ktorej sa budeme radi vracať po namáhavom uponáhľanom dni. To, aké závesy máme v spálni umiestnené dokáže ovplyvniť celkový dojem v miestnosti. Ak máme závesy, ktoré siahajú až po zem, dokážu nám pridať na elegantnosti v miestnosti. Ak máme záclonu, ktorá je krátka a naša miestnosť nepôsobí príliš elegantne, dobre spravíme, ak si zvolíme záclonu v podobnom farebnom odtieni, ako máme záves v miestnosti. Mnohí z nás nemusia celoplošné koberce a ani v spálni nič také nemajú. Je to správne riešenie, pretože bývajú sídlom roztočov a prachu a navyše sa ťažko udržujú čisté. Ale ak si kúpime malý koberec do spálne, vôbec nič tým nepokazíme. Práve naopak, je to nanajvýš vhodné a estetické riešenie. Okrem toho nás bude príjemne hriať pod nohami, keď ráno vstaneme z postele. Hitom je biela podlaha a na nej malý koberec v pieskovom odtieni. Veľké zrkadlo bez rámu má v spálni skoro každý z nás. Ak ho máme v klasickom prevedení bez rámu, môžeme prísť o zaujímavý a skvelý doplnok v tejto miestnosti. Oživme ho rámom, ktorý si môžeme nechať vyrobiť na mieru z dreva a nechať ho pretrieť farbou, ktorá sa bude vynikajúco vynímať na stene. Tak naše zrkadlo nikto neprehliadne, ani nečakaná návšteva, ktorá zavíta do tejto časti bytu J. Ak naša spálňa pôsobí príliš všedne a nechceme meniť nábytok, môžeme si jednoducho posteľ pretrieť bielou farbou. Efekt vyzdvihne aj kresba dreva. Stačí, ak štetec trošku namočíme do farby a jednoducho pretierame, proste sa hráme s farbami.

 

 

Nápady pre spálne: moderný dizajn

Aj izbové textílie sa vyznačujú jednoduchou eleganciou. Môžete sa rozhodnúť napríklad pre jednofarebné závesy z plátna alebo jemného závoju.

Aby ste svojej spálni dodali individuálnu atmosféru, odporúčame natrieť tri steny na bielo a jednu stenu odtieňom intenzívnej farby, ako je napríklad modrá.

Potom môžete znovu použiť túto farbu pri doplnkoch (závesy, koberce, dekoratívna keramika).

           Takto sa stane aj zo spálne v modernom štýle útulný priestor, ktorý takmer sám pozýva k oddychovaniu.

Najdôležitejšou súčasťou každej spálne sú tiež postele niečo sa na našom blogu dočítate aj o nich.

 

 

Vyberáme posteľ

Ak vyberáte spálňu a zvlášť jej dominantu, ktorú tvorí posteľ,mali by ste si jej kúpu dobre rozmyslieť.

Podľa prieskumov v posteli človek strávi 1/3 svojho života. To je veľký časový pojem,  preto  ako prvá kúpa v novej spálni by mala byť práve ona. Vyberte ju vždy ako prvú, no pri jej rozhodovaní by ste sa mali riadiť rôznymi hľadiskami. Prvoradé je samozrejme zdravotné hľadisko.

To, čo urobí vašu posteľ najpohodlnejším a najpríjemnejším miestom  pre vás na celom svete, je správny matrac a rošt. Ani tu sa nedá vývoj zastaviť a ide nezadržateľne vpred. Pravdou je, že matrace a rošty sa podrobili zmenám, čo sa týka ich dizajnu aj funkčnosti. Pri výbere sa treba riadiť ich praktickosťou a pohodlím.

 Ďalšie hľadisko je, že treba dbať aj na celkový dizajn postele a  aj to, či sa bude hodiť do prostredia v ktorom sa bude nachádzať.

Existujú rôzne druhy postelí. Môžu sa lísiť rozmermi. Na výber sú rozličné dĺžky a šírky, ušitté na mieru každému a podľa chuti.

 Rôznorodé druhy postelí sa  môžu líšiť aj druhmy materiálu, z ktorých sú vyrobené. Môžte si zvoliť čalúnené,  kovové aj drevené postele.

 Dobré je, keď si dopredu predstavíte ako má spálňa vyzerať ako celok. Do modernej spálne inšpirovanej drevenou klasikou asi nebude súca krásna kovová posteľ. A naopak do spálne, ktorá je v modernom dizajne sa asi nebude hodiť ťažká dubová posteľ.

 Na záver mám pre Vás jednu neoceniteľnú radu. Bývate v menšom byte sa neviete ako sa do neho vtesnať, pretože aj keď máte už zapratané všetky skrine, tak by ste si želali aby boli steny v izbách nafukovacie a rozťahovacie?

 Ak práve máte na práci výber novej postele nezabudnite na funckiu, ktorá je tajná a na prvý pohľad ju nikto nespozná. Je to sklápacia posteľ. Môže mať vzhľad skrine, alebo poličiek a v skutočnosti je to posteľ. Je to ideálne riešenie ak potrebujete ušetriť veľa miesta. Alebo ako druhú alternatívu si vyberte posteľ s úložným priestorom.

Matrace

Štvornohý priateľ človeka – posteľ

14.03.2011 09:26
V posteli strávime nespočetne veľa času. Preto je dôležité, aké prostredie vytvoríme, aby bol náš spánok pokojný a hlavne zdravý. Správny spánok nám prinesie odpočinok a relax a zaručí nám to, že do nového dňa vstaneme svieži a hlavne bez bolestí hlavy a chrbtice. Toto všetko ovplyvňuje výber...

Postav si sám francúzsku posteľ – návod

04.03.2011 16:29
Francúzsku posteľ, individuálne miesto na spanie bez škáry medzi matracmi, si môžeme postaviť lacno a rýchlo sami.   Pod francúzskou posteľou sa rozumie posteľ, ktorá má k dispozícii nepredelený matrac. Časy, keď sa človek v spánku zosúval do škáry medzi dvoma matracmi sú vďaka...

Matrace a zdravý spánok

03.02.2011 11:17
  Ak sa nám spí v noci zle a ráno sa zobúdzame unavený a bez energie, môže to mať na svedomí nesprávny matrac. Buď je príliš malý, mäkká, alebo naopak príliš tvrdý. Toto sú najčastejšie problémy, ktoré zhoršujú kvalitu nášho spánku. Dôležitá je aj životnosť matracu. Životnosť matraca je...
<< 1 | 2